Project Supervisor: Відповідальність, Функції Та Ключові Особливості Професії
Тому розгляньмо приклад звичайного робочого дня проєктного менеджера в ІТ-сфері. Підтримка команди означає знаходження підходу до кожного фахівця, залученого до проєкту, та вирішення конфліктних ситуацій. Окрім взаємодії з колективом, менеджеру проєкту важливо підтримувати контакт із зацікавленими сторонами, відповідати на запитання, обговорювати спірні питання та аргументувати свої рішення.
Вивела на ринок більше 50-ти проєктів у ролі консультанта, працювала як Product Manager в SaaS, Gaming та EdTech нішах. Виростила лабораторію Нетехнічної IT-освіти IAMPM з хобі в міжнародний бізнес. Мета управлінця в IT — забезпечити виготовлення та своєчасне постачання програмного забезпечення, що відповідає заздалегідь визначеним критеріям якості, термінам і вартості.
Стратегічні полягають у тому, щоб координувати загальну мету проєкту, шлях до неї, а також швидкість пересування. CEO та Co-Founder в IAMPM 10 років досвіду в маркетингу та управлінні продуктами.
Робота Project Manager пов’язана безпосередньо із процесом розробки/оновлення/покращення цього продукту, організацією та контролем всіх необхідних етапів. Наприклад, якщо продакт-менеджер вирішує — потрібно оновити застосунок, то проджект — формує оптимальний план виконання поставленої задачі з точним терміном, необхідними ресурсами та реалізує його. На цьому курс проджект менеджмент курсі ви вивчите загальні основоположні принципи та практики, які використовуються у гнучких методологіях. Ви вивчите набір інструментів, який буде корисний у вашій ролі (наприклад, власник продукту, скрам-майстер, менеджер проєкту, член команди) в команді agile. Project Manager – це керівник проекту, менеджер, відповідальний за конкретний проект.
Щоб полегшити ці процеси, ви можете залучити технічного фахівця зі штату та з його допомогою проаналізувати актуальний стан речей. Загалом у вас буде досить багато задач, з якими ви маєте швидко впоратись, щоб ефективніше інтегруватись в актуальну фазу проєкту. Проте зазначений перелік не є вичерпним, тому рухаємось далі. Уявіть, що ви потрапляєте в проєкт вже після його ініціалізації, планування, тому не маєте ніякого уявлення про стан речей. При цьому вам необхідно максимально швидко адаптуватись, вдатися в курс справ та почати виконувати свої прямі обов’язки.
Дізнаємося, що таке проектний трикутник і навчимося розпоряджатися бюджетом, строками і Скоуп проекту. Розрахуємо вартість поточного спринту для замовника. Визначимо, скільки часу залишається до релізу, використовуючи Release burndown chart і метод критичного шляху. Дізнаємося, як проджект перетворює бажання замовника в конкретні вимоги і завдання для команди. Розберемося в функціональних і нефункціональних вимогах до системи. Навчимося описувати фичи для розробників за допомогою юзер сторі і юзкейсов.
Так, це є критичним процесом, який вимагає від менеджера наявності досвіду, вміння комунікувати та працювати з «тим що є» (документація, принципи тощо). Як часто жартують фахівці індустрії, для PM недостатньо єдиної спеціалізації, він має знати все, але поверхнево. Як бачите, чим далі проєкт від початку, тим важчою є адаптація новоприбулого PM до нього. Проте, якщо у вас достатньо досвіду та сильні логічні здібності, то проблем з цими процесами не буде. Зазвичай передача проєкту відбувається між фазами попереднього продажу та доставляння продукту клієнту. Ви отримуєте контрактний проєкт, у якого вже є затверджений бюджет, технологічний стек, команда розробки, дедлайни тощо.
Project management — це процес управління проєктами, що включає в себе їх планування, організацію та реалізацію для досягнення поставлених цілей з умовою дотримання встановлених часу та бюджету. Project supervisor, в свою чергу, — той, хто керує проєктами та повністю відповідальний за роботу над ними на всіх етапах — починаючи від отримання вимог, закінчуючи фіналізацією та подальшою підтримкою проєктів. В основі всіх soft і exhausting abilities проєктного менеджера, а також можливостей для його професійного зростання, лежить здатність і прагнення до самонавчання.
Потребує базового рівня знань і досвіду управління проєктами. Словник технічних термінів і google використовуються початківцем постійно. Project Manager — людина, здатна занапастити навіть найперспективний проєкт. Причому, чим більший проєкт, тим важливіше ним правильно керувати.
До неї входять план проєкту, техзавдання, структура роботи та документи щодо її оцінки. З кожною зміною варто оновлювати інформацію у файлах. Інформаційні технології розвиваються настільки швидко, що за ними можна хіба що намагатися бігти, весь час збиваючись з ніг і відчуваючи, що нескінченно відстаєш. Перераховані вище напрямки тісно пов’язані між собою, і в кожному з них є безліч компетенцій для освоєння. На щастя, розібратися у списку необхідного все-таки можна. У цій статті ми зібрали найважливіші компетенції для IT Project Manager.
Деякі менеджери також радять прислухатися до своєї інтуїції — вона може підказати неординарні виходи навіть із найскладніших ситуацій. Але це правило працює тільки, якщо у менеджера великий досвід управління проєктами. Для оптимізації процесу планування можна розробити систему запланованих зустрічей та поділ завдань на групи з урахуванням специфіки конкретного проєкту та індивідуальних особливостей PM-а. Наприклад, якщо у вас з клієнтом велика різниця в часі, то вам, напевно, доведеться зміщувати звичний робочий графік і призначати мітинги на обід або навіть на вечір. Архітектурні проєктні менеджери — це проєктні менеджери в галузі архітектури. У них є багато спільних рис з їх колегами з будівельної галузі.
Словник технічних термінів у такого менеджера повільно покривається пилом, але все ще іноді дістається з верхньої полиці. Швидше за все, фахівець уже має улюблену предметну область, над розвитком в якій намагається працювати. А ще в нього є улюблені фреймворки, але він знає, як масштабуватись і переходити від одного до іншого. Один із найважливіших hard skill менеджера — вміння розбиратися в IT-продукті та базово розуміти всі аспекти його розробки, щоб правильно оцінити та спланувати майбутній проєкт, відстежити його динаміку. Технічний бекграунд полегшує комунікацію з архітекторами, розробниками, тестувальниками, дизайнерами та іншими членами команди.
Дізнаємося, як влаштовані IT-проекти на аутсорс і за якими методологій вони ведуться. Розберемося, які бувають договори і як проводити їх рев’ю. Зберемо команду дизайнерів, розробників і QA для першого проекту і підготуємося до запуску процесів.
Командні погодження також важливо знати й розуміти, особливо, якщо ви приходите в компанію десь на стадії запуску проєкту. Ви маєте ознайомитись з наявними концепціями, а далі вже або планувати якісь покращення, або працювати за встановленими домовленостями. Так-так, підтримка та тестування також є важливими частинами розробки, тож вам як новоприбулому PM потрібно дивитись і на ці аспекти. Важливо тому, що від них залежить якість продукту, його життєздатність та технічний стан взагалі. Project Manager — це керівник і лідер, який не тільки роздає завдання та контролює їх виконання. Він також відповідальний за результат та проєкт загалом.
Коли Джесса потрапила до компанії на посаду junior project supervisor, вона не мала ні команди, ні конкретних вимог до проекту. Єдине, що вона знала, потрібно розробити платформу для рітейлу елітних брендів. Знання англійської мови буде великим плюсом при влаштуванні на роботу.
А в кінці перевіримо роботу розробників і порівняємо готовий продукт з прототипом. Дізнаємося, правила дружнього і зрозумілого тексту в інтерфейсі. Розберемо приклади хорошого і поганого копірайтингу. Ви будете працювати з дизайнером над макетами інтерфейсу. Побачите, через які етапи треба пройти, щоб створити прототип. Дізнаєтеся, як взаємодіяти з дизайнером на кожному з етапів.
У цій спеціальності можна зростати як вертикально, досягаючи нових посад, так і горизонтально – розширюючи команду. Тепер зрозуміло, що проект менеджер може працювати в IT-компаніях різного рівня. Подивимося, який кар’єрний шлях чекає на новачка. У корпораціях не вдасться легко рости та змінювати процеси. Натомість там можна дозволити собі work-life steadiness. Зміни у планах замовника, нереалістичні оцінки команди та звільнення трапляються на всіх проектах.
Робота Project Manager — високооплачувана, перспективна та дуже цікава, але водночас — серйозна і відповідальна. Якщо ви замислюєтесь над тим, щоб будувати кар’єру в project management, точніше зрозуміти чи підійде вам ця професія можна, попередньо вивчивши її переваги та недоліки. Щоб грамотно побудувати процеси, потрібно знати, яким хочуть бачити продукт, які потреби мають бути закриті, а проблеми — вирішені. Тому перший етап у роботі над проєктом — це завжди комунікація із зовнішнім замовником чи керівництвом компанії.
Досить цікавий, але водночас і складний елемент адаптації. І якщо команда розробки мінімальна, тобто нараховує до 10 фахівців, то проблем, як правило, не виникає. Але якщо проєкт великий і включає кілька команд по експертів, то ситуація стає масштабнішою. Власне, цей етап є досить важливим як для успіху всього проєкту, так і для вашої адаптації в ролі PM до нової команди. Все тому, що якраз він переводить розробку з теоретичної фази в практично-технічну. Етап планування досить типовий, тому немає потреби на ньому зациклюватись, як і стадія закриття, яку найчастіше проводить штатний фахівець.
- Зберемо команду дизайнерів, розробників і QA для першого проекту і підготуємося до запуску процесів.
- Ця робота досить цікава і перспективна, але в той же час дуже відповідальна і в якійсь мірі стресова.
- Мета проєктного менеджера — переконатися, що проєкт відповідає обумовленим стандартам якості, буде зданий у строк і не вийде за межі ухваленого бюджету.
- Тепер зрозуміло, що проект менеджер може працювати в IT-компаніях різного рівня.
- Нещодавно також комп’ютерна безпека стала значною областю для розвитку у менеджменті ІТ інфраструктури.
Крім налаштування процесів менеджер створює систему мотивації та здорову атмосферу в команді. Це стосується й вирішення проблем у відносинах колег. Вам, як проджект-менеджеру, може стати третьою стороною у вирішенні конфлікту. А в цьому вам допоможе наша стаття щодо способів вирішення конфліктів. Ви будете контролювати терміни, бюджети, скоуп та якість проекту. Контролювати терміни потрібно за допомогою burndown chart і методу критичного шляху.
Зрозуміємо, як грамотно вибудувати процес звільнення. Розберемося, як правильно звільнити людину і залишитися з ним в хороших відносинах. Чи зрозуміємо, як правильно ставити стратегічні цілі і каскадировать їх. Навчимося вибудовувати систему планування в команді.